Jak zarabiać na steam?

Zarabianie bez wychodzenia z domu w dzisiejszych czasach jest proste jak nigdy wcześniej. W zasadzie jedyne czego potrzebujemy to jako takiego komputera i dostępu do internetu. Przy odrobinie kreatywności jesteśmy w stanie zarobić naprawdę fajne pieniądze w bardzo prosty sposób. Pragnę się tutaj skupić na platformie Steam, z którą każdy gracz z pewnością miał już styczność i zna jej zasady działania, dzięki czemu możemy pominąć część poradnikową z obsługi komputera i od razu przejść do odpowiedzi na pytanie ”Jak zarabiać na Steam?”

Klejnoty Steam

Jest to chyba najprzyjemniejsza forma zarobku. Cała zabawa polega na tym, aby grać w ulubione gry. I tyle. Za rozgrywkę w przykładowego Counter-Strike’a co jakiś czas dostajemy różne graty, w tym karty kolekcjonerskie, które są kluczem do zarabiania pieniędzy. Możemy o razu je wystawić na Rynku Społeczności za jakieś drobniaki lub przepalić je na klejnoty. Po krótkim czasie z uzbieranych klejnotów możemy stworzyć worek, który wymieniamy na zestaw bardziej wartościowych kart. I tak w kółko aż ich wartość pieniężna osiągnie interesujący nas poziom.  Kiedy wyczerpiemy już źródło w postaci Counter-Strike’a, możemy skupować najtańsze gry na Steam oferujące możliwość zbierania kart. Proste, niewymagające zaangażowania (zakładając, że i tak gramy w jakieś gry), jednak zarobki z tej metody są dość niskie, więc idziemy dalej.

Aktywny handel

Tutaj dobrym rozwiązaniem jest Counter-Strike ze swoimi skórkami do broni. Jest to bez wątpienia najlepszy sposób na początek, ze względu na nieograniczoną podaż. Jednak aby efektownie handlować potrzebny będzie wkład własny w wysokości przynajmniej kilkudziesięciu złotych. Poniżej tej wartości oczywiście handel wciąż jest możliwy, ale jest on strasznie nieefektywny przez mały popyt na tanie skiny. Tutaj warto zwrócić uwagę na wręcz gwarantowany zysk, co prawda według Steam nielegalny, ale prosty i przyjemny. Jak wiadomo Rynek Steam pobiera 15% prowizji od każdej transakcji, a ponadto pieniądze ze sprzedaży są dostępne tylko na platformie. Dlatego częstą praktyką jest wystawianie skinów na zewnętrznych platformach, za prawdziwe pieniądze, często bo mocno zaniżonych cenach. Zabawa polega na zakupie z zewnątrz i wystawieniu na Steam po cenie rynkowej. Zarobki wynoszą 10-15% od sztuki po odjęciu prowizji, więc można uznać tę metodę za wartą uwagi.

Tutaj ktoś może się zastanowić i wysnuć pytanie ”Czy da się sprzedać gry na Steam?”. Otóż nie. Steam nie oferuje możliwości handlu grami, gdyż było by to dla niego bardzo destrukcyjne. Jedyną opcją na pozbycie się gry za pieniądze jest jej zwrot. Można też sprzedać konto, ale to ryzykowna i nierentowna praktyka.

Handel pasywny

Handel pasywny polega na zwyczajnej sprzedaży itemów z gier, np. PUBG, CS:GO. Różnicą względem handlu aktywnego jest brak inwestycji prawdziwych pieniędzy, jeśli nie chcemy. Przykładowo ceny skrzynek w PUBG są bardzo niestabline i będąc w posiadaniu takiej wystarczy czekać na wystrzał cen, bo jest to jedynie kwestia czasu. Jeśli jednak mamy troszkę na inwestycję, to warto zainteresować się przepustkami operacji w CS:GO. Jest to gwarantowany, legalny względem Steam zarobek, do którego osiągnięcia wystarczy jedynie grać. Po zakupie przepustki otrzymujemy misje, za których wykonywanie otrzymujemy różne przedmioty. Generalnie koszt zakupu zwraca się praktycznie zawsze, a przy odrobinie szczęścia możemy otrzymać sam jeden przedmiot o wartości kilkudziesięciu złotych.