Jak dbać o krótką brodę?

W obecnym czasie wśród mężczyzn zapanowała moda na zapuszczanie brody. Popularny jest zarówno krótki zarost, jak i długi. Szczególnie męska, krótka broda dodaje elegancji i męskości. O brodę należy dbać we właściwy sposób. Bez odpowiedniego podejścia do pielęgnacji może wyglądać nieestetycznie i niedbale.

Kosmetyki do pielęgnacji brody

Podstawowymi kosmetykami do pielęgnacji brody są szampon i mydło. Stosowanie szamponu nie jest konieczne na co dzień. Do tego celu służy mydło. Oczyszcza skórę z zanieczyszczeń oraz nadmiaru sebum. Jest to również sposób na pozbycie się kurzu, zanieczyszczeń z jedzenia czy też zapachu potu. Kosmetyk nadaje się do wrażliwej skóry, a więc jest bezpieczny w stosowaniu. Ma właściwości antyseptyczne i jest wydajne. Warto zwrócić uwagę na składy kosmetyków, najlepiej gdyby były one naturalne. Kosmetyki dla mężczyzn posiadających krótkie brody, a także te długie warto oczywiście kupować w zestawach. Kolejnym kosmetykiem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest olejek. Ma on na celu przede wszystkim ujarzmić i nawilżyć brodę, ale też sprawić, żeby skóra nie swędziała oraz, żeby nie pojawiały się wykwity.

Akcesoria do pielęgnacji brody

Tak jak do włosów, tak samo i do pielęgnacji brody niezbędna jest szczotka lub grzebień. Włosie szczotki powinno być naturalne z dzika bądź sztuczne. Należy jednak podkreślić, że włosie z dzika jest uważane za najlepsze. Ma najlepszą jakość, nie podrażnia skóry. Przy okazji czesania pozwala pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Używanie szczotki również ułatwia przyjęcie kosmetyków. Drugą ważną rzeczą do pielęgnacji brody jest trymer. Aby włosy nie nabrały niedbałego wyglądu, należy ją regularnie przycinać.

Jak używać trymera do brody

Broda krótka wymaga ciągłego dbania o długość zarostu. Zatem trzeba ją co kilka dni skracać. Aby przystąpić do skracania, należy umyć brodę szamponem, następnie rozczesać grzebykiem. Kolejno skrócić włoski na pożądaną długość, natomiast odstające podciąć trymerem. Oczywiście po zabiegu należy użyć olejku, ewentualnie może to być wosk do stylizacji.

Wizyta u barbera

Barber to osoba, która zawodowo zajmuje się pielęgnacją i stylizacją zarostu u mężczyzn. Warto udać się na konsultacje w przypadku chęci zapuszczenia brody. Może fachowo udzielić rad, jakich błędów nie popełnić, jeśli jest się osobą początkującą, a także podpowie, na jaką opcję można się zdecydować, zapuszczając brodę. To również świetne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy nie mają jeszcze wprawy w pielęgnacji zarostu. Pomoże rozwiać wątpliwości dotyczące tego, jak pielęgnować brodę. Dobierze odpowiednią metodę pielęgnacji czy stylizacji oraz doradzi w zakresie wyboru kosmetyków, czy akcesoriów do pielęgnacji.

Broda krótka męska zyskuje coraz bardziej na popularności. Nadaje mężczyznom wyrazistości, dlatego niedziwne jest to, że coraz więcej panów decyduje się na zapuszczanie zarostu. Jak w przypadku każdego rodzaju brody, o krótką również należy dbać odpowiednio. Na rynku pojawia się coraz więcej nowości do pielęgnacji i stylizacji brody. Warto jednak już na samym początku zaopatrzyć się w te podstawowe, jak grzebień, trymer i kosmetyki.