Jak zablokować numer w play?

Jeśli przeanalizowalibyśmy leksykostatystyki, to gołym okiem byłoby widać, że praktycznie każdy z nas zmagał się z uciążliwymi telefonami od nieznanych nam numerów. Są te telefony, które potrafią nękać kilka razy w ciągu dnia. Zazwyczaj są to oferty sprzedażowe. Poza tym niechciany numer to również taki, który wykonuje osoba, z która nie chcemy z różnych przyczyn utrzymywać kontaktu. Nie ważne, jaka jest przyczyna – istotne jest to, że bywają to sytuacje stresowe, a nawet mocno denerwujące. Zamiast więc udawać, ze się nie widzi niechcianego połączenia, bądź wyciszać komórkę, co jest krótkoterminowym rozwiązaniem, dowiedz się jak zablokować numer w play w prosty sposób.

Proste sposoby blokady

Zablokowanie wybranych przez nas połączeń jest banalnie proste i możesz to zrobić na kilka sposobów. Najpopularniejsza blokada numeru play odbywa się już z użyciem własnego smartfona. Ważne jest jednak czy posiadasz telefon z androidem, czy z systemem iOS. Jeśli jednak nie jesteś pewny czy się uda, można wykonać szybki telefon do operatora sieci.

Samodzielne blokowanie niechcianego numeru

Telefony z androidem mają możliwość blokowania połączeń jak i SMS-ów od niechcianych numerów. Czynność ta zajmuje zaledwie parę sekund. Początkowo należy wejść w historię połączeń i znalezienie niechcianego numeru. Gdy już go znajdziemy mamy dostęp do dodatkowego menu, w którym jest wiele ustawień, w tym właśnie blokowanie bądź odblokowanie połączenia. Każde z tych ustawień może się od siebie lekko różnić. Wszystko to zależy od posiadanego modelu komórki. W jednych smartfonach pokaże się napis blokowanie numeru, w innych zaś dodaj do zablokowanych. Mimo różnic efekt końcowy będzie taki sam. Następnie pojawi się opcja, czy chcemy ograniczyć tylko możliwość wykonywania do nas połączeń, czy zależy nam również na ograniczeniu wysyłania wiadomości tekstowych. Teraz już masz pewność, że nie otrzymasz więcej niechcianych połączeń. Jeśli jednak nie do końca jesteś pewny czy chcesz całkowicie zablokować numer – możesz wybrać inną opcję, a mianowicie przekierowanie rozmówcy do poczty głosowej.

Posiadacze komórek z systemem iOS mają jeszcze szybsza możliwość blokady intruza. Wystarczy przytrzymać palcem dłużej numer telefonu do zablokowania i rozwinie się pasek wielu możliwości blokad. Wystarczy, że klikniesz opis blokuj tę osobę i gotowe. W tym przypadku uniemożliwiasz również połączenia z Face Time.

Play jak zablokować numer?

Jeśli jednak niech chcesz blokować nikogo samodzielnie, to masz jeszcze możliwość wykonania telefonu do operatora sieci. W sieci play zablokowanie numeru jest szybkie i banalnie proste. Przeważnie jest tak, że nie chcemy dzwonić na infolinię, z obawy na długi czas oczekiwania na rozmowę z konsultantem, bądź zbyt komplikowane menu, przez co nie wiemy którą opcję wybrać. W przypadku blokady połączeń głosowych nie miej takich obaw i poproś o pomoc pracownika swojej sieci.

Możesz od razu zdecydować na zablokowanie SMS i połączeń premium. Są to numery, poprzez które możesz się przerazić, oglądając miesięczny rachunek. Jest to także dobre, gdy posiadasz dzieci i dajesz im raz na jakiś czas telefon do zabawy.